Deportacja 41-letniego obywatela Mołdawii po serii naruszeń zakazu prowadzenia pojazdów
Wspólne działania policji i Straży Granicznej doprowadziły do deportacji 41-letniego obywatela Mołdawii za wielokrotne złamanie zakazu prowadzenia pojazdów.
W wyniku wspólnej operacji Policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymano 41-letniego obywatela Mołdawii, który był uznawany za osobę niepożądaną na terytorium Polski. Mężczyzna ten zostanie deportowany i obligatoryjnie objęty zakazem ponownego wjazdu na teren naszego kraju.
W przeszłości mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy i nie stosował się do orzeczeń sądowych. W 2022 roku Sąd Rejonowy w Tczewie wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Pomimo tego, 41-latek ponownie wsiadł za kierownicę, za co w 2023 roku został skazany przez Sąd Rejonowy we Włocławku. Kolejny wyrok zapadł w 2025 roku przed Sądem Rejonowym w Tczewie, gdzie ponownie odpowiadał za kierowanie pojazdem mimo obowiązującego zakazu.
Po potwierdzeniu miejsca pobytu mężczyzny, informacja została przekazana funkcjonariuszom Straży Granicznej. Działania obu służb doprowadziły do jego zatrzymania. Obecnie prowadzone są czynności związane z deportacją oraz wydaniem zakazu ponownego wjazdu na terytorium Polski.
Policjanci przypominają, że orzeczenia sądów należy bezwzględnie respektować. Niestosowanie się do zakazów prowadzenia pojazdów stanowi przestępstwo i może skutkować dalszymi konsekwencjami prawnymi.
Źródło: policja.gov.pl