Na Bulwarze Nadwślańskim powstała aleja lip dedykowanych miastom partnerskim Tczewa
Dwanaście młodych lip, jedna wspólna idea. Na Bulwarze Nadwślańskim w Tczewie pojawiła się nowa, symboliczna przestrzeń – Aleja Miast Partnerskich i Zaprzyjaźnionych, tworzona przez 12 drzew posadzonych w reprezentacyjnym miejscu nad Wisłą.
Nasadzenia mają przypominać o relacjach, jakie Tczew buduje z innymi samorządami, ale też spełniać bardzo praktyczną rolę: w kolejnych latach drzewa mają dawać mieszkańcom i spacerowiczom cień podczas letnich upałów. Właśnie ten podwójny sens inwestycji – symboliczny i codzienny – podkreślano podczas wydarzenia na bulwarze.
Symboliczny gest w trakcie Tczewskich Sobótek
Do posadzenia drzew doszło w sobotę, 27 czerwca, kiedy Tczew gościł delegacje miast partnerskich i zaprzyjaźnionych przy okazji Tczewskich Sobótek. Przedstawiciele przyjezdnych samorządów wzięli udział w symbolicznym sadzeniu lip – każda z nich została dedykowana innemu miastu.
To z jednej strony symbol naszych więzi z innymi miastami, ale też w przyszłości drzewa dawać będą upragniony cień w upalne dni.
Łukasz Brządkowski, prezydent Tczewa
Co oznacza nowa aleja dla mieszkańców
Aleja Miast Partnerskich i Zaprzyjaźnionych ma stać się elementem, który będzie „pracował” na dwóch poziomach. Z jednej strony przypomni o międzymiastowej współpracy i wizytach delegacji, z drugiej – wpisze się w codzienne użytkowanie Bulwaru Nadwślańskiego, jednego z najchętniej wybieranych miejsc na spacery.
W praktyce nasadzenia oznaczają:
- 12 lip w jednej, spójnej kompozycji na Bulwarze Nadwślańskim,
- dedykowanie każdego drzewa innemu miastu partnerskiemu lub zaprzyjaźnionemu,
- docelowo więcej naturalnego cienia w upalne dni i przyjemniejszą przestrzeń do odpoczynku.
Nowa aleja ma przypominać o tym, że partnerstwa samorządowe to nie tylko oficjalne spotkania, ale też trwałe znaki w miejskim krajobrazie – widoczne dla mieszkańców przez cały rok.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!